Darmowa dostawa od 300 zł
jaki-gryzak-wybrać-dla-psa-najlepiej

Naturalne gryzaki dla psów – które wybrać?

Trzeba przyznać, że życie naszych psów dość mocno odbiega od tego, jakie wiodły kilka tysięcy lat temu. Wielogodzinne wyszukiwanie pokarmu zastąpił posiłek podawany w misce, aktywna pogoń zamieniła się w bieganie za piłką, a używanie zębów ograniczyliśmy do rozgryzania psiej karmy. A przecież psy potrzeby mają wciąż te same. I mało kto z nas pamięta o tym, jak brak możliwości gryzienia może negatywnie odbijać się na kondycji zdrowotnej i psychicznej naszego psa.

Potrzeba gryzienia

pies-zniszczył-krzesło

Przede wszystkim gryzienie pozwala na spożycie pokarmu i pozyskanie wartościowych składników pokarmowych. U szczeniąt gryzienie pomaga uśmierzyć ból związany z wymianą zębów. Jest to także zachowanie, dzięki któremu pies może się uspokoić, rozładować napięcie, i zwyczajnie zabić nudę. Gryzienie ma również wymiar zdrowotny – usuwa kamień nazębny i pomaga zachować jamę ustną w dobrym stanie.
Jednym słowem, gryzienie to niezwykle istotny element dnia każdego psa. Jeśli więc zmagamy się ze zniszczeniami w domu, to zamiast zabraniać psu gryzienia, lub karać go za straty, należy
zapewnić mu alternatywę. Najtrafniejszym a zarazem najzdrowszym wyborem, będą gryzaki
naturalne, pozbawione sztucznych konserwantów, barwników, ulepszaczy i innych, zbędnych
substancji. Dzięki nim, nie tylko zapewnimy psu realizację podstawowej potrzeby i zajęcie ale
także urozmaicimy dietę .

Podroby suszone

Rynek zoologiczny pęka w szwach od propozycji nie tylko pod względem wyboru pochodzenia
mięsa (najczęściej wołowina, wieprzowina, dziczyzna, drób czy ryba) ale także ze względu na jego konkretny element (płuca, jelita, wątroba, skóra, uszy, kopyta, tchawice, żwacze, żeberka itd.). W zależności od wagi, wieku, zdrowia i zapotrzebowania żywieniowego naszego pupila, możemy celować w przysmaki mniejsze, łatwiejsze do gryzienia, o mniejszej zawartości tłuszczu, lub twarde, wymagające psiego uporu i zawziętości i starczające na dni a nawet tygodnie. O gustach smakowych naszych milusińskich się nie dyskutuje, a ze względu na wybór, warto próbować różne smaki i nowości.

Ser himalajski

Co ciekawe gryzak nie zawsze musi być mięsny! Niska zawartość laktozy na rzecz wysokiej
zawartości białka i wapnia, może okazać się świetną przekąską dla młodych psów, które posiadają dużą potrzebę gryzienia. W ten sposób nogi od dębowego stołu pozostaną bez śladów, a pies prócz możliwości używania zębów, zyska cenne ubogacenie swojej diety. Gdy jeszcze wspomnieć o sposobie jego produkcji, a także ekologicznym opakowaniu, produkt ten robi się na wskroś wartościowy. Kość z sera himalajskiego z pewnością spotka się z uznaniem osób, które nie lubią zapachów związanych z suszonymi podrobami.

Poroża

To nie tylko wspaniały gryzak, pozwalający zadbać o higienę dziąseł i zębów naszego psa, ale także zabawka. Świetna do nauki aportowania, zabaw w chowanie czy jako pomoc behawioralna dla psów, które radzą sobie z emocjami trzymając różne przedmioty w pysku. Jeśli poroże jelenie okaże się zbyt twarde, warto spróbować z porożem daniela, które przeznaczone jest dla mniej zawziętych zębów. Psy wprost szaleją za tego typu gryzakiem, gdyż ma nęcący dla nich zapach, którego na co dzień raczej nie spotykają. My z kolei zyskujemy rzecz, która posłuży nam na długo i będzie idealna do zostawienia psu na czas naszej pracy, w podróży czy na deszczowy wieczór.

pies-je-poroże

Kości Serrano

kości-mięsne-suszone-serrano-dla-psa

Wielu właścicieli wzbrania się przed podawaniem swoim psom kości, ze względu na ryzyko
zadławienia, zakrztuszenia, bądź jej pęknięcia na drobne kawałki, mogące doprowadzić do
uszkodzenia przewodu pokarmowego. I o ile obawy te są słuszne w przypadku kości wędzonych,
gotowanych, i w mniejszym stopniu surowych, o tyle nie powinny one dotyczyć kości Serrano Bones hiszpańskiej marki Mediterranean Natural. Ze względu na sposób suszenia, kości te są odporne na pękanie, będąc bezpiecznymi dla psów. Starczyć powinna ona na ok. 2 tygodnie użytkowanie a dzięki suszeniu, nie musimy się martwić, że się zepsuje.
Niezależnie od tego, co wybierzecie dla swoich czworonogów, pamiętajcie o tym, że gryzaki należy podawać pod nadzorem, aby w razie potrzeby móc szybko zareagować. Jeśli Wasz zakup nie spotka się z zainteresowaniem psa, nie poddawajcie się tylko szukajcie dalej. A może macie już swoje ulubione i sprawdzone gryzaki, dla których Wasz pies zrobi wszystko?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *