Blog

Irish-Terrier
Rasy psów

Terriery – część 2

Dzisiaj poznamy z wami wiele nowych terierów! Wśród nich będą zarówno małe Jack Russell Terriery, jak i ogromne Czarne rosyjskie teriery. Wszystkie te rasy były stworzone w różnych krajach i mają swoją unikatową historię pochodzenia.

Więcej »
foxterriery
Rasy psów

Terriery – część 1

Terriery – to cała grupa, w którą wchodzi duży wykaz psów. W tłumaczeniu z francuskiego „terrier” – to „pies ziemny”. Na dzień dzisiejszy istnieje około 30 gatunków.

Więcej »
Bernardyn_tło
Rasy psów

Największe rasy psów – część 3

W trzeciej i ostatniej części cyklu artykułów o największych rasach psów dowiesz się o takich olbrzymich rasach, jak Mastif tybetański, Moskiewski stróżujący, Dog niemiecki oraz innych ogromnych psach, które mogą stać dla ciebie zarówno najlepszym przyjacielem, jak i poważnym niebezpieczeństwem.

Więcej »
Cane corso
Rasy psów

Największe rasy psów – część 2

W drugiej części cyklu artykułów o największych rasach psów można przeczytać o takich niesamowitych rasach, jak Beauceron, Boerboel, Greyhound oraz innych gigantycznych psach, ich charakterystycznych cechach i o tym, czy poradzisz sobie z wychowaniem tych futrzanych przyjaciół.

Więcej »
Największe rasy psów
Rasy psów

Największe rasy psów – część 1

Duży pies to duża odpowiedzialność. Znają o tym praktycznie wszyscy właściciele wielkich psów i często spotykają się z tym już w praktyce. Istnieje wiele ras psów dużych i olbrzymich: można tu spotkać zarówno dobrodusznych zwierząt, jak i wojskowych oraz ochroniarskich psy. Ale, w każdym razie, właściciel musi z góry wiedzieć, co może wyrosnąć ze słodkiego szczeniaka i oceniać własne możliwości.​

Więcej »
jack russell terrier portrait
Rasy psów

Jack Russell Terrier

Jack Russell terrier – solidny przedstawiciel ras myśliwskich psów, którego pochodzenie – Wielka Brytania. Te psy od wielu lat prowadzili udane polowanie na lisa. Ze swoimi obowiązkami myśliwego Jack Russell radzi sobie świetnie.

Więcej »
biały bulterier
Rasy psów

Bulterier

Bulterier to pies, który bardzo przywiązuje się do człowieka i stara się oddać całą swoją uwagę i miłość do właściciela. Główny warunek w wychowaniu i nauczaniu bulteriera – wczesna socjalizacja, w przeciwnym razie zwierzę może wykazywać agresję. Psy tej rasy dobrze nadają się dla rodzin, które prowadzą aktywny tryb życia.

Więcej »

O czym milczy pies?

W pierwsze dwa tygodnia życia ślepy i głuchy szczeniak może wiele powiedzieć przez swoje zachowanie. Szturcha nosem w poszukiwaniu swojej matki, kiedy jest głodny, i używa sygnały głosowe, gdy czuje się samotny. Dorastając, coraz częściej używa niewerbalnego języka w komunikacji z innymi psami i ludźmi. Osoba, znająca język ciała psa, zrozumie go pragnienia i nastrój, da odpowiednie sygnały w życiu codziennym, podczas treningu i znajdzie najlepsze wyjście z sytuacji konfliktowych.

Więcej »

Popularne artykuły: