Darmowa dostawa od 300 zł
human grade dla psa i kota

Human Grade food. Co to jest i czy to oznacza, że zwierzęta mogą jeść to, co ludzie?

Nowością na rynku karm, smakołyków i suplementów dla zwierząt są artykuły opisane “Human Grade food”, czyli w tłumaczeniu jakości ludzkiej. Pojawiło się sporo smakołyków z produktów dobrze znanych w naszej kuchni takich jak jarmuż, kokos, jabłko, żółtko jajka… Jednak czy to oznacza, że nasz pupil powinien jeść to, co my?

Czy nasz pupil powinien jeść to, co my?

nie mozna karmic psa jedzeniem dla czlowieka

Odpowedż jest jedna. Nie. Nie każde jedzenie przyrządzane w kuchni jest zdrowe dla naszego przyjaciela. Wiele produktów takich jak czosnek, cebula, awokado, rodzynki i winogrona, kawa, czekolada i produkty słodzone ksylitolem są bardzo szkodliwe dla naszych zwierzaków. Mogą powodować silne zatrucia, wymioty, biegunki. Coraz częściej zaobserwować również można alergie na różne pokarmy. Dlatego nie zaleca się podawania zwierzętom naszego, ludzkiego jedzenia. Zawsze sprawdźmy czy to w internecie, czy u weterynarza zanim podamy naszym zwierzakom coś z naszego stołu. Niestety ich układy trawienne działają inaczej i możemy poważnie zaszkodzić naszym czworonożnym przyjaciołom.

To oznacza, że nie mogę sam nic przygotować dla psa i kota?

Możesz! 🙂 W naszej kuchni jest wiele bardzo smacznych i zdrowych smakołyków, które na pewno nie zaszkodzą naszemu pupilowi. Niektóre podaje się surowe, inne trzeba ugotować… Ale jeżeli nie mamy pewności, co może zaszkodzić naszemu pupilowi i checemy uniknąć wizyty u weterynarza, najbezpieczniej zaopatrzyć się w karmę, smaczki i suplementy, których bazą są te właśnie dobre “ludzkie” produkty, tylko bezpiecznie przygotowane pod nadzorem weterynarzy i dietetyków zwierzęcych. Wiele z nich znajdziecie w naszym sklepie. W naszych poprzednich artykułach świątecznych już wspominaliśmy, że nawet taki drobiazg, jak mały kawałek cukierka z ksylitolem lub torebka herbaty skradziona przez zręcznego zwierzaka może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji.

gotuje dla kota

Więc co to jest to Human Grade food?

human great oznacza to co moze jesc czlowiek

To nic innego jak pożywienie, które jedzą ludzie i które również może przynieść wiele korzyści twojemu pupilowi. Przygotowane bezpiecznie, z wiedzą, co zwierzęta mogą jeść z naszeg stołu, a co może im zaszkodzić. Ponadto produkty Human Grade jakościowo nie odbiegają od ludzkiego jedzenia. Produkty zawarte w tym pożywieniu są przebadane, przetestowane i są najwyższej jakości – od produkcji, do pakowania. Nie oznacza to jednak, że jest to ludzkie jedzenie. Są to produkty dla zwierząt o tak wysokiej jakości, że przeszłyby trudne i wymagające testy jakości, które muszą przejść produkty dla ludzi. W naszym sklepie znajdziecie wiele suplementów i smakołyków, które przeszły odpowiednie testy i otrzymały miano Human Grade.

Jednak pamiętajcie, smakołyki to tylko dodatek do karmy – nie stanowią one pełnego źródła witamin i minerałów potrzebnych twaszemu pupilowi. Traktujcie je jako smaczny dodatek, nagrodę czy urozmaicenie diety waszego czworonoga.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *