Darmowa dostawa od 300 zł
Wypadajaca-siersc

Wypadająca sierść u psa i kota, jak sobie radzić?

"Mój pies się strasznie leni”, “sierść mojego kota jest wszędzie” Czy chociaż raz tak myślałeś? Problem sierści na meblach i ubraniach dotyczy każdego właściciela czworonoga. Nawet psy antyalergiczne gubią odrobinę sierści… Nie dotyczy to tylko kotów, które sierści są pozbawione.

Naturalny proces

linienie kota

Jest to naturalny proces zachodzący w ciele naszego pupila. Pewnie zauważyłeś, że sierść zmienia się z porą roku… Zimą zwierzak “wymienia” ją na cieplejszą, lub zrzuca jej nadmiar kiedy robi się gorąco. Na przełomie jesieni i zimy oraz wiosny i lata można zaobserwować nasilone wypadanie sierści. Może to być uciążliwe dla właściciela, nie da się tego całkowicie wyeliminować, jednak są sposoby aby to przynajmniej w jakimś stopniu złagodzić.

Odpowiednia dieta

Tak jak u ludzi, podstawą dobrego samopoczucia i wyglądu jest odpowiednia dieta. Jeżeli chcesz aby sierść twojego pupila była gładka i błyszcząca Wybierz karmę bogatą w kwasy tłuszczczowe i aminokwasy. Dobrym wyborem jest Optimanova, która jest świetnie zbilansowana i dostarcza twojemu pupilowi to, czego najbardziej potrzebuje. Zdrowa sierść to mocna sierść.
W utrzymaniu dobrej kondycji sierści pomaga również bogaty w kwasy omega olej z łososia. Pilnuj również aby zwierzak miał ciągły dostęp do czystej wody. Odpowiednie nawodnienie to klucz do pięknej sierści.

dieta-psa-kota

Pielęgnacja

szczotka-dla-kota

Pozbądź się sierści zanim zdąży ona spaść. Ogranicz ilość kłaczków poprzez pielęgnację. Czesanie zwierzaka potrafi zdziałać cuda jeżeli chodzi o ograniczenie spadającej sierści. Dobierz odpowiednią szczotkę do sierści twojego zwierzaka i czesz go regularnie. Dla zwierząt z krótką dłuższą i falowaną, czy kręcona sierścią trzeba urzywać rózne rodzaję grzebienie dla psów i szczotek dla kotów.
Kąpiel w pielęgnacyjnym, nawilżającym szamponie również pomoże w pozbyciu się spadającej sierści. Z kąpielą wypłuczemy to, co i tak by wypadło, a szampon pomoże wzmocnić to, co zostało.
Zwierzaki, którym sierść rośnie wymagają regularnego strzyżenia. Możesz robić to sam, choć lepszym wyborem będzie wyspecjalizowany groomer.

Czy każde zrzucanie sierści jest normalne?

Ważne, aby odróżnić, czy twój zwierzak gubi sierść naturalnie, czy jednak coś jest nie tak. Nadmierne linienie może być spowodowane alergią lub chorobą. Przyjrzyj się uważnie, czy oby tej sierści nie jest zbyt dużo. Czy na ciele twojego pupila nie ma czerwonych plamek, czy nie drapie lub liże się nadmiernie. Jeżeli zauważyłeś któryś z tych niepokojących objawów koniecznie odwiedź weterynarza i sprawdź co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Pamiętaj! Zwierzak sam ci nie powie co mu dolega. Musisz mu pomóc zadbać o jego zdrowie, a na pewno odwdzięczy ci się merdającym ogonem lub mruczeniem na kolanach

alergia-sersci-psa

Jak sobie radzić w domu?

kawa z szerscią

Sierść na meblach i ubraniach to uciążliwy problem, jednak decydując się na zwierzaka musimy mieć świadomość, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Tam gdzie można, należy pomóc (dieta i pielęgnacja) Można ułatwić sobie życie i zainwestować w odkurzacz wyposażony z szczotkę do czyszczenia sierści, zakryć meble i powierzchnie gdzie pupil śpi. Przyzwyczaić się do noszenia rolki do czyszczenia ubrania przy sobie. Należy również pilnować nawilżenia powietrza, żeby sierść wszędzie nie latała, tylko spadała na podłogę… ale pamiętajcie problem nie zniknie! Tak wygląda życie ze zwierzakiem:) są też plusy! Kawa z kłaczkiem i sierścią smakuje najlepiej 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *